Cennik układania kostki brukowej w Szczecinie

Cennik układania kostki brukowej w Szczecinie
Rate this post

Prace brukarskie należą do jednych z cięższych prac aranżacyjnych terenu. Materiał jest ciężki, praca narażona na niesprzyjające warunki pogodowe. Jednocześnie od jakości ekipy brukarskiej zależy całościowy efekt inwestycji.

W Szczecinie w przypadku kostki brukowej znanych producentów takich jak Semmelrock, Polbruk, Budokrusz czy też Libet średnia cena układania kostki brukowej wynosi ok. 30 zł / m2 kwaity w donicy i kostka brukowabrutto. Mowa tutaj samej robociźnie przy jednolitym wzorze i powierzchni pow. 100m2. Mniejsze powierzchnie oraz bardziej skomplikowany zakres prac podnosi cenę nawet do 55zł / m2. Dodatkowo wyceniana jest praca związana z osadzaniem krawężników. Dla Szczecina średnia cena ta wynosi ok. 15 zł /mb a dla opasek obrzeża ok. 16zł /mb.

Zdecydowanie droższe może okazać się układanie kostki brukowej na podłożach o gorszych parametrach, wymagających zwiększenia nakładu pracy przy kształtowaniu terenu.

Decydującym czynnikiem jest lokalizacja inwestycji. Cena materiałów brukarskich jest ściśle związana z kosztami transportu, stąd bliżej producenta możemy liczyć na lepszą cenę materiału.

Projekt – dla niewielkiej inwestycji można go pominąć, jednak pozwala unikać kosztownych błędów

Kompleksowy zakres prac obejmuje wykonanie projektu nawierzchni, korygowanie gruntu, zagęszczenie i zniwelowanie podbudowy łącznie z wykonanie spadków dla wody. Następnie wykonywana jest podsypka piaskowa. W zależności od przeznaczenia nawierzchni stosuje się albo zwykły piasek budowlane albo piasek sortowany frakcji 0-2 z cementem. O dobrego rozplanowania zależy ilość docinek więc nie warto przeceniać projektowania. Dobrą ekipę poznamy po tym, że posprzątają po skończonej pracy.

Zasada doboru kostki granitowej. W zależności czy projektujemy ścieżkę czy parking dobieramy materiał o różnej nośności.

Istnieje możliwość ułożenia kostki brukowej bez krawężników lub obrzeża na tzw „brzegówkę”. Ostania warstwa kostki mocowana jest zaprawą spajając nawierzchnię.

Jeżeli interesuje Państwa kostka zapraszamy do kontaktu.

Prezentowane powyżej ceny nie są ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego czy też prawa handlowego, ceny mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: