Cennik układania kostki brukowej w Szczecinie

Prace brukarskie należą do jednych z cięższych prac budowlanych oraz aranżacyjnych terenu. Szczególny dotyczy to układania kostki brukowej. Materiał jest ciężki, praca narażona na niesprzyjające warunki pogodowe. Jednocześnie od jakości ekipy brukarskiej zależy całościowy efekt inwestycji.

W 2019 roku ceny usług budowlanych w dalszym ciągu idą w górę. Deficyt rąk do pracy w całej branży budowlanej wpłynął na dwucyfrowy wzrost wynagrodzeń.

W Szczecinie w przypadku kostki brukowej znanych producentów takich jak Semmelrock, Polbruk, Budokrusz czy też Libet średnia cena układania kostki brukowej wynosi już ok. 30 zł za metr kwadratowy  kwiaty w donicy i kostka brukowabrutto. W ramach tej stawki mamy koszty robocizny ustalone dla jednolitego wzoru i powierzchni inwestycji powyżej 100 m2. Mniejsze powierzchnie oraz bardziej skomplikowany zakres prac podnosi cenę nawet do 55zł / m2. Dodatkowo wyceniana jest praca związana z osadzaniem krawężników. U Nas w Szczecinie średnia cena wykonania krawężników wynosi ok. 20 zł /mb, a dla opasek obrzeża ok. 16zł /mb.

Zdecydowanie droższe może okazać się układanie kostki brukowej na podłożach o gorszych parametrach, wymagających zwiększenia nakładu pracy przy kształtowaniu terenu. Tutaj cena może odpowiednio wzrosnąć nawet o 10 zł /m2.

Decydującym czynnikiem o końcowej cenie jest lokalizacja inwestycji. Cena materiałów brukarskich jest ściśle związana z kosztami transportu, stąd im inwestycja znajduje się bliżej producenta tym możemy liczyć na lepszą cenę materiału.

Projekt – dla niewielkiej inwestycji można go pominąć, jednak pozwala unikać kosztownych błędów

Kompleksowy zakres prac obejmuje wykonanie projektu nawierzchni, korygowanie gruntu, zagęszczenie i zniwelowanie podbudowy łącznie z wykonanie spadków dla wody. Następnie wykonywana jest podsypka piaskowa. W zależności od przeznaczenia nawierzchni stosuje się albo zwykły piasek budowlane albo piasek sortowany frakcji 0-2 z cementem. O dobrego rozplanowania zależy ilość docinek więc nie warto przeceniać projektowania. Dobrą ekipę poznamy po tym, że posprzątają po skończonej pracy.

Zasada doboru kostki granitowej. W zależności czy projektujemy ścieżkę czy parking dobieramy materiał o różnej nośności.

Istnieje możliwość ułożenia kostki brukowej bez krawężników lub obrzeża na tzw „brzegówkę”. Ostania warstwa kostki mocowana jest zaprawą spajając nawierzchnię.

Jeżeli interesuje Państwa kostka brukowa w Szczecinie i okolicach zapraszamy do kontaktu.

Prezentowane powyżej ceny nie są ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego czy też prawa handlowego, ceny mogą ulec zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: