Nawierzchnie brukowane w zgodzie z naturą

Nawierzchnie brukowane w zgodzie z naturą
5 (100%) 1 vote

Kształt natury jest niedoścignionym wzorem do którego dążymy w zakresie estetyki i piękna otaczającej nas przestrzeni. Kamień, drewno, woda. Naturalne kolory, zieleni, brązy, szarości jak również barwy żywych kwiatów sprawdzają się idealne jako składniki osiągnięcia sukcesu każdej aranżacji przestrzeni. Nie od dzisiaj wiemy, że natura bywa kapryśna. Często projektant stoi przed trudnym wyborem pomiędzy pięknem, a walorami użytkowymi rozwiązania.

Tutaj z odsieczą wyszli producenci materiałów budowlanych. Wprowadzali do swojej oferty produkty będące w swojej formie w zgodzie z naturą, jednocześnie będące dostępne, powtarzalne oraz spełniające normy stawiane danej grupie materiałów. Takie materiały znajdziemy od elementów imitujących kamień do stosowania na elewacje, murki czy też ogrodzenia. Płytki idealnie imitują kamień łupany, są przy tym łatwo dostępne i szybkie  montażu. Ostateczny efekt często wprawia w zakłopotanie czy to aby na pewno jest imitacja?

Płyty ażurowe – kompromis utwardzonej nawierzchni

Nawierzchnie też często potrzebują być w zgodzie z naturą. Często projektanta ogranicza plan zagospodarowania który narzuca konkretną powierzchnię terenu biologicznie czynnego. Wówczas bardzo dobrym wyjściem jest stosowanie w maksymalnym stopniu płyt ażurowych. Materiału który poprzez swoją ażurową konstrukcję pozwala roślinom rosnąć. Utwardzają one powierzchnię nadając walorów użytkowych przy czym powierzchnia wykorzystania jest liczona z korzyścią dla inwestora. Konstrukcja płyt zapewnia wodzie dostęp do korzeni tym samym niezakłóconą wegetację trawnika bądź innych roślin które mogą wypełnić przestrzenie wewnętrzne.

płyty ażurowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: